Monday 26 November 2012

VIDEO KPD3026


PENGARAH/EDITOR/UPLOADER
MOHD ZAID BIN SULAIMAN

JURUGAMBAR
MOHD RHOFI BIN HASSAN
MOHD RAZUKI BIN DAUD

TENAGA PENGAJAR
MOHD ZAID BIN SULAIMAN
MOHD RAZUKI BIN DAUD
MOHD RHOFI BIN HASSAN

KUMPULAN SASARAN
MURID TAHUN 4

PROJEK VIDEO: STORYBOARD


Tuesday 7 August 2012

DURIAN BELANDA/DURIAN SELAP

ADA ORANG KATA BANYAK JUGA KHASIATNYA BUAH DURIAN YANG SEDIKIT HODOH INI. ITU AMBO TAK BERAPA FASIH NAK CERITA. YANG AMBO NAK CERITA,INI ADALAH REZEKI ANUGERAH ALLAH KEPADA AMBO. AMBO CUMA TANAM SEPOHON SAJA KAT TEPI DAPUR, HASILNYA MEMANG DI LUAR JANGKAAN. BUAHNYA BOLEH TAHAN BANYAKNYA, HINGGA TAK HABIS MAKAN.

PADA BULAN RAMADAN NI, AMBO BUAT JUS BUAH DURIAN SELAP NI UNTUK BERBUKA. FUUUHHH, RASANYA BEST, KENA DENGAN CARA JUSNYA, BERGELAS-GELAS LAH JAWABNYA HABIS DITELAN.

Sunday 20 May 2012

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 2


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran  :  Matematik
Tarikh : 10/04/2012
Kelas  :  2 Maju
Bilangan Murid : 8 orang
Masa  :  7.45 – 8.45 pagi
Tajuk  :  1. Pra Nombor
Kemahiran/Kandungan  :  Klasifikasi objek melalui :
1.1.1        Bentuk
Objektif  :  1.1  Membolehkan murid menamakan objek mengikut bentuk.
Hasil Pembelajaran : di akhir pembelajaran ini di harap murid dapat:
1.     Menyatakan nama-nama bentuk dengan betul
2.     Memadankan bentuk dengan objek yang betul.
Pengetahuan sedia ada : murid pernah menonton permainan puppet
Penerapan Nilai  :  kesedaran dan kepekaan
KBKK : membanding beza,
Bahan Bantu Mengajar  :  kad gambar bentuk, kad gambar,puppet Kotak tisu,Topi parti, Glob, Buku teks, Kerincing
Impak  :  Murid dapat mengenal dan menamakan objek mengikut yang telah dipelajari.

LANGKAH/
MASA
ISI  PELAJARAN
AKTIVITI  PENGAJARAN & PELAJARAN
IMPAK

Set Induksi
( 5 minit)
-   Memperkenalkan konsep bentuk
-        
-       Murid dipamerkan dengan bahan-bahan maujud seperti kotak tisu,topi parti, bola, glob,buku teks dan kerincing.
-       Murid diminta memegang dan merasa barang-barang tersebut.
-       Murid diperkenalkan dengan topik pada hari ini
ABM
-       Kotak tisu
-       Topi parti
-       Glob
-       Buku teks
-       Kerincing

Nilai
-       Yakin diri
-       Berani
KBKK
-       Membanding beza
-        


Langkah 1
(20 minit)

-       Guru menerangkan tentang bentuk dan membimbing murid menamakan bentuk tersebut.










-       Murid diperkenalkan dengan bentuk-bentuk melalui persembahan puppet dan menamakan bentuk tersebut.
-       Contoh : Hai saya En. Bulat. Selamat berkenalan.
-       Persembahan diteruskan dengan lain-lain bentuk yang seterusnya.
-       Guru menerangkan tentang bentuk kepada murid-murid
-       Murid disoal dan menamakan bentuk tersebut sekali lagi.
ABM
-       Puppet berbentuk segitiga, segi empat dan bulat

Nilai
-       Yakin diri
-       Berani

KBKK
Membanding beza
Langkah 2
(15 minit)

-       

Aktiviti kelas







-       Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.
-       Kumpulan 1 diberikan kad-kad gambar yang berbentuk bulat, segitiga dan segi empat dan meletakkannya di bahagian yang betul.
-       Kumpulan 2 pula meletakkan kad gambar-gambar objek yang mempunyai bentuk yang sama dengan kumpulan 1.


ABM
-       Kad bentuk
-       Kad gambar

Nilai
-       Kerjasama
-       Berani

KBKK
Membanding beza
Langkah 3
(15 minit)
-       Lembaran kerja
-       Kaedah Soal jawab
-       Murid diberikan latihan melalui lembaran kerja.
-       Murid menjawab soalan mengenai bentuk.
ABM
-       Lembaran kerja
Penutup
(5 minit)
-       Rumusan

-       Murid dan guru menyanyi bersama-sama lagu “shape’
-       Guru membuat rumusan secara tidak langsung
ABM
-       CD lagu
-       Laptop



Saturday 19 May 2012

AHLI KUMPULAN LABU LABI

1. MOHD ZAID BIN SULAIMAN
                  PPGUSM 11369/12




 2. MOHD RAZUKI BIN DAUD
                  PPGUSM 11364/12



    


 3. MOHD RHOFI BIN HASSAN
            PPGUSM 11365/12